Przejdź do treści
11
12
13
15
16
17
Przejdź do stopki

Aktualności

Aktualności

Treść

Nasza szkoła dołączyła do programu "Hej, dziewczyny!" realizowanego przed fundację Akcja Menstruacja. Celem programu jest zapewnienie nieodpłatnego dostępu do środków menstruacyjnych w szkołach i przekazanie rzetelnej wiedzy na temat miesiączki dla uczniów polskich szkół. W toaletach naszej szkoły pojawiły się pudełka z produktami menstruacyjnymi. Będzie mogła z nich skorzystać każda osoba znajdująca się w potrzebie.

 

Czym jest ubóstwo menstruacyjne?

Ubóstwo menstruacyjne wiąże się z ograniczeniem lub całkowitym brakiem dostępu do produktów menstruacyjnych (np. tamponów, podpasek czy kubeczków menstruacyjnych) z powodów ekonomicznych. Objawia się również brakiem wiedzy o menstruacji i dostępnych środkach higienicznych. 

 

Dlaczego należy z tym walczyć?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Kulczyk Foundation i Founders Pledge, aż co piąta Polka nie ma środków na zakup odpowiednich środków menstruacyjnych. Zamiast tego wykorzystują one watę, skarpetki, tekturę czy foliowe reklamówki.

 

Cieszymy się, że możemy wspólnymi siłami walczyć z ubóstwem menstruacyjnym i mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą stosować się do poniższej zasady:

Jeśli jesteś w potrzebie - skorzystaj. 

Jeśli chcesz pomóc - zostaw coś od siebie.

22948